Достапни линкови

Обама во одбрана на нуклеарниот договор со Иран


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама коментирајќи ги критиките за новиот договор за нукеларната програма за Иран изјави дека била донесена вистинската одлука за зачувување на безбедноста на земјата. Според него, доколку договорот се имплементира ќе им обезбеди шанса на Вашингтон и Техеран да ја надминат недовербата, која со години постои двете земји. Сојузникот на САД, Израел и законодавците од Републиканската партија не се согласија со постигнатиот договор.
XS
SM
MD
LG