Достапни линкови

Путин оствари средба со папата Франческо


Папата Франческо со рускиот премиер Владимир Путин
Папата Франческо оствари средба со рускиот премиер Владимир Путин. Тоа е воедно и прва средба на еден руски лидер со папата. Според соопштението на Ватикан, тие разговарале за потребата од итна иницијатива за мирно решавање на конфликтот во Сирија. Путин е во план да се сретне и со италијанскиот претседател Џорџио Наполитано и со премиерот Енрико Лета.
XS
SM
MD
LG