Достапни линкови

САД-Непознати мотивите за масакрот во Конектикат


Одавање почит на жртвите во Њутаун, Конектикат
Американските истражители соопштија дека не успеале да ги откријат мотивите на 20 годишното момче кое изврши напад врз училиште во Њутаун во Конектикат, при кој загинаа 20 деца и шест возрасни лица. Според извештајот Адам Ланза имал значајни ментални проблеми и бил опседнат со масовни убиства. Ланза, како што е наведно бил опседнат и со огнено оружје и страдал од Аспегеров синдром.
XS
SM
MD
LG