Достапни линкови

Јанкуловска и Фарина разговараа за договорот - ТОПА


Досегашната соработка на македонската полиција и силите на КФОР во Косово е исклучително добра, оценија министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска командантот на силите на КФОР на Косово, генерал мајорот Салваторе Фарина денеска во Скопје.
Јанкулоска и Фарина разговарале и за подготовките за измените на постоечкиот Привремен договор за оперативни процедури меѓу македонското МВР и КФОР -ТОПА кои што се во фаза на усогласување.
Имено, овој договор ќе овозможи продолжување на натамошната извонредна оперативна соработка меѓу МВР и КФОР.
XS
SM
MD
LG