Достапни линкови

Украина - и денеска анти владини протести


Во главниот град на Украина опозиционите активисти ги нападнаа владините згради.
Станува збор за про европски демонстрации против одлуката на држаниот врв да се повлече од потпишувањето на спогодбата за асоцијација со Европската Унија, што требаше да се случи оваа недела.
Демонстрантите фрлале со предмети кон полицијата која одговорила со солзавец.
XS
SM
MD
LG