Достапни линкови

Средба на Талат Џафери со командантот на КФОР


Министерот за одбрана Талат Џафери, денеска во Скопје оствари средба со командантот на КФОР, генерал-мајор Салваторе Фарина, кој престојува во посета на Република Македонија.
На состанокот министерот Џафери и генералот Фарина размениле мислења околу соработката на КФОР со Република Македонија, како земја која обезбедува постојана логистичка поддршка за НАТО-предводената операција на Косово, за моменталните и идните активности на КФОР, како и за тековната ситуација на северот од Косово.
XS
SM
MD
LG