Достапни линкови

Видео и фотогалерија - судири во Киев


Од судирите во Киев
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Од судирите во Киев

Про европски демонстранти се собраа и денеска пред зградата на владата во Киев на протести против одлуката на држаниот врв да се повлече од потпишувањето на спогодбата за асоцијација со Европската Унија, што требаше да се случи оваа недела.Демонстрантите фрлале со предмети кон полицијата која одговорила со солзавец.
Инаку, украинскиот премиер Микола Азаров вчера изјави дека Украина можеби ќе ја потпише спогодбата со Европската Унија во наредната недела.
XS
SM
MD
LG