Достапни линкови

Путин во посета на Италија и Ватикан


Рускиот претседател Владимир Путин ја започнува дводневната посета на Италија и на Ватикан, при што е предвидено, за прв пат, да се состане со Папата Франциско. Како што е најавено, ќе разговараат за конфликтот во Сирија и за вкупната ситуација на Блискиот Исток. Потоа Путин ќе има средба со италијанскиот претседател Џорџо Наполитано, а утре во Трст ќе разговара со премиерот Енрико Лета.
XS
SM
MD
LG