Достапни линкови

Нова акција против илегални имигранти во Москва


Московската полиција повторно била во акција за контрола на илегални имигранти во трговски центар во населбата Љублино, при што уапсила околу 700 лица. Некои се обидувале да избегаат, но полицијата ги блокирала сите влезови и излези на објектот. Слична полициска акција во истиот трговски центар имаше и пред една недела, кога беа уапсени околу илјада луѓе.
XS
SM
MD
LG