Достапни линкови

Шестмина луѓе, меѓу кои и еден телевизиски новинар, се убиени вчера во Ирак. Новинарот Алаа Едвар, ирачки христијанин кој работел за локална телевизија, е убиен во немирниот град Мосул на северот на земјата. Минатиот месец во Мосул беа убиени тројца новинари. Според проценките на ОН минатиот месец во Ирак биле убиени скоро 1.000 луѓе.
XS
SM
MD
LG