Достапни линкови

Бугарија ја поддржува Албанија во ЕУ интеграцијата


Албанскиот премиер Еди Рама
Албанскиот премиер Еди Рама и шефот на бугарската дипломатија Кристиан Вигенин на денешната средба во Тирана изразија подготвеност за прширување на економската соработака и зголемување на трговската размена меѓу двете земји. Вигенин на Рама му ја искажал и цврстата поддршка на бугарската влада за Албанија во процесот на нејзината интеграција и добивањето кандидатски статус од Европската унија.
XS
SM
MD
LG