Достапни линкови

Расте бројот на жртвите во Рига


Најмалку 32 лице загинаа при уривање на покрив во преполн супермаркет во главниот град на Летонија, Рига.
Спасувачките екипи сеуште бараат жртви под урнатините а официјални претставници апелираа за донирање крв.
Властите соопштија дека тројца од загинатите биле пожарникари.
Најмалку 36 лица се повредени, а причините за несреќата се уште не се познати. На покривот на супермаркетот се градела зимска градина.
Кровот бил направен во 2011 година.
XS
SM
MD
LG