Достапни линкови

Кина го тестираше својот прв Стелт-„Остар меч“


Стелт - САД
Кина го тестираше својот прв борбен беспилотен авион Стелт. Државните медиуми објавија дека авионот наречен Џианли, или "остар меч", полетал од градот Ченгду. Летот траел околу 20 минути.
Според сликите постирани на интернет сиво летало со делта крила наликувало на американскитеборбени авиони од овој тип.
XS
SM
MD
LG