Достапни линкови

МВР ја потврди екстрадицијата на Шиповиќ


Претседавачот на општина Центар Мирослав Шиповиќ доцна синоќа од Виена е екстрадиран во Скопје, потврди за РСЕ
Министерството за внатрешни работи. Шиповиќ е пренесен во затворот Шутка. Австриските власти пред десеттина дена го одобрија барањето за екстрадиција на Шиповиќ, кој е прво осомничен во случајот за финансиски криминал во фирмата „Машинопромет“.
Претседателот на Советот на општина Центар беше уапсен на аеродромот во Виена на 15 октомври, на враќање од САД.
XS
SM
MD
LG