Достапни линкови

Рига - 21 загинат при уривање на покрив на супермаркет


Шопинг центарот во Рига пред уривањето на покривот
Најмалку 21 лице загинаа при уривање на покрив во преполн супермаркет во главниот град на Летонија, Рига.

Спасувачките екипи сеуште бараат жртви под урнатините а официјални претставници апелираа за донирање крв.

Властите соопштија дека тројца од загинатите биле пожарникари.
Најмалку 36 лица се повредени, а причините за несреќата сеуште не се познати.
На покривот на супермаркетот се градела зимска градина.
XS
SM
MD
LG