Достапни линкови

Киев:протест против откажувањето на договорот со ЕУ


Рано изутринава околу 1000 луѓе се собраа во центарот на Киев протестирајќи против одлуката на владата да го одложи потпишувањето на спогодбата за асоцијација со ЕУ. На местото на настанот на Плоштадот на независноста исто така има и неколку автобуси безбедносни сили. На толпата и се обрати опозицискиот лидер. Официјални претставници на ЕУ изразија надеж дека Украина ќе го потпише договорот на самитот на Источно партнерство на ЕУ во Вилнус следната недела.
XS
SM
MD
LG