Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Че дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови ќе има појава на магла, а преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 16 степени.
XS
SM
MD
LG