Достапни линкови

Побаран крај на блокадите на земјоделците во Париз


Француската влада денеска побара од земјоделците веднаш да прекинат да ги блокираат улиците во Париз како дел од нивниот протест против зголемувањето на даноците. Министерот за транспорт Фредерик Кувие изјави дека блокадите веќе резултирале со сообраќајна несреќа во која загинало едно лице. Земјоделците протестираат и против зголемената контрола и зацврстените механизми за проверка на нивните производи.
XS
SM
MD
LG