Достапни линкови

Уапсено лице со лажна бомба во Анкара


Реџеп Таип Ердоган
Турската полиција денеска уапсила лице кое носело лажна експлозивна направа пред зградата на владата на премиерот Реџеп Таип Ердоган во Анкара. Министерот за внатрешни работи Муамер Ѓулер изјави дека станувало збор за ментално нестабилно лице кое било на возраст од 52 години. Ердоган за време на инциднетот не бил во зградата.
XS
SM
MD
LG