Достапни линкови

Полициска соработка меѓу Македонија и Белгија


Гордана Јанкуловска
Министрите за внатрешни работи на Македонија и на Белгија Гордана Јанкуловска и Жоел Милке, денеска во Брисел потпишаа договор за продлабочување на соработката во борбата против организираниот криминал, посебно во делот на недозволена трговија на дрога, криумчарење мигранти и компјутерски криминал. Како што јави МИА, на средбата била најавена и можноста за признавање на македонските возачки дозволи во Белгија.
XS
SM
MD
LG