Достапни линкови

Осомничен напаѓач застрелан пред владата во Анкара


премиерот Реџеп Таип Ердоган
Непознато лице, за кое се претпоставува дека носело експлозив, било застрелано и рането од безбедносните сили при обид да влезе во зградата на турската Влада во Анкара, јавија турските медиуми. Според турската телевизија НТВ, полицијата се обидела да го запре сомнителното лице на булеварот во близина на зградата на Владата, но тоа почнало да бега. За време на инцидентот премиерот Реџеп Таип Ердоган не бил во зградата на владата.
XS
SM
MD
LG