Достапни линкови

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер.
Температурата ќе се движи од девет до 17 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG