Достапни линкови

Московската полиција во нова акција против илегални имигранти


Руската полиција денеска во Москва упасила над илјада имигрантски работници во еден трговски центар во населбата Љублино. Акцијата на полицијата била фокусирана врз потрага по илегални имигранти и лица кои сториле некој криминал. Притоа биле запленети и големи количества фалсификувани производи. Московските власти ги зачестија акциите против илегалните имигранти по убиството на едно момче од страна на работник од Азербејџан. Тој инцидент предизвика и бран насилни протести на руските националисти.
XS
SM
MD
LG