Достапни линкови

10-мина египетски војници убиени во Синај


Најмалку 10 египетски војници биле убиени, а неколкумина ранети при денешната експлозија на автомобил бомба во северниот дел на Синај. Војниците се превезувале со минубус. Милитанти ги интензивираа нападите врз египетските сили откако беше соборен исламистичкот претседател Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG