Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Багдад


Во денешната серија бомбашки напади во Багдад, чија цел главно биле шиитските населби, загинале над 24 лица, а десетици биле повредени. Според ирачката полиција, најсмртоносниот напад се случил на пазар Багдад, каде што експлодирал автомобил бомба.
XS
SM
MD
LG