Достапни линкови

Португалија, Франција, Хрватска и Грција на СП во Бразил


Во реванш натпреварите од баражот за Светското првенство во фудбал, постигнати се следниве резултати:

Хрватска- Исланд 2:0
Романија- Грција 1:1
Шведска- Португалија 2:3
Франција- Украина 3:0

Пласман на Мундијалот што ќе се игра во идната година во Бразил обезбедија Хрватска, Грција, Португалија и Франција.
Жрепката за состав на групите на првенството ќе биде одржана на 6 декември.
XS
SM
MD
LG