Достапни линкови

Во Франција потера по вооружен напаѓач


Француската полиција спроведува масовна потера во Париз по вооружено лице за кое се верува дека било одговорно за три инциденти во изминативе денови. Ова Еден фоторепортер на весникот „Либерасион“ бил застрелан од ова лице вчера. Веднаш потоа истото лице отворил оган пред седиштето на банката Социете Женерал. Полицијата објави слики и видео снимки на осомничениот. Се додава дека тој во петокот со оружје им се заканувал на луѓето во една телевизиска станица.
XS
SM
MD
LG