Достапни линкови

Растурени демонстрациите во Каиро


Каиро, 19.11.2013.
Египетската полиција со употреба на солзавец ги растури денешните демонстрации на каирскиот плоштад Тахрир во знак на сеќавање на две годишнината од убиството на 40 луѓе за време на тогашните протести против воената диктатура. Демонстрантите извикуваа пароли и против соборувањето на исламистичкиот претседател Мухамад Морси во јули годинава од страна на египетската војска.
XS
SM
MD
LG