Достапни линкови

Украина: Парламентот за ЕУ законите ќе расправа задутре


Спикерот на Украинскиот Парламентот денеска изјави дека Парламентот задутре ќе ја разгледува легислативата која ,ако се усвои, ќе овозможи затворената поранешна премиерка Јулија Тимошенко да се лекува во странство.
Претходно беше најавено дека седницата ќе се одржи денеска.
Европската Унија ова постави како услов за потпишување на договорот за слободна трговија со Киев на 28 и 29 ноември на самитот во Вилнус кон крајот на овој месец.
XS
SM
MD
LG