Достапни линкови

Пред владата на Турција ставен тиркизен килим


Реџеп Таип Ердоган
Црвениот килим во зградата на Министерскиот совет во Анкара е заменет со нов килим со тиркизна, односно синозелена боја, пишува весникот „Јени шафак“, наведувајки дека тоа било направено по барање на премиерот Реџеп Таип Ердоган.
Промената имала за цел бојата на килимот да биде во согласност со униформите на полицијата.
XS
SM
MD
LG