Достапни линкови

Полициска заштита за медиумите во Париз


Француските обвинители држат фотографии од осомничениот напаѓач
Припадници на француските безбедносни сили биле распоредени пред седиштето на сите главни медиуми во Париз, откако продложува потрагата по напаѓачот чија цел биле тие локации. Безбедносните мерки се преземени по нападот на 27 годишен фотограф пред канцелариите на дневниот весник Либератион. Фотографот бил застрелан во стомакот и градите.
XS
SM
MD
LG