Достапни линкови

Оланд: Израел да ја прекине изградбата на населби


Францускиот претседател Франсоа Оланд
Францускиот претседател Франсоа Оланд денеска изјави дека Израел мора целосно да ја запре изградбата на населби на окупираните палестински територии, бидејќи со тоа се загрозуваат мировните напори. Оланд кој е во прва посета на Западниот Брег денеска во Рамала разговараше со палестинскиот лидер Махмуд Абас. Во минатата недела Израел соопшти дека планира да изгради нови 20 илјади станови.
XS
SM
MD
LG