Достапни линкови

Гугл и Мајкрософт блокираат пристап на детска порнографија


Водечките оператори за пребарување Гугл и Мајкрософт денеска соопштија дека понале да ја блокираат можноста за пристап до фотографии со сексуално злоставување деца. Над 100 илјади термини за пребарување на англиски јазик веќе не ќе можат да се употребуваат за да се дојде до таков материјал.
XS
SM
MD
LG