Достапни линкови

Иран поседувал нов тип беспилотно летало


Иран соопшти дека таа земја имала беспилотно летало кое може непрекинато да лета над 30 часа. Министерот за одбрана Хосеин Деган изјави дека леталото „Фотрос“ можело да прелета над 2 илјади километри и да носи ракети од типот воздух земја.
XS
SM
MD
LG