Достапни линкови

Нападнати две православни цркви во Татарстан


илустрација
Две православни цркви во руската република Татарстан биле уништени во подметанти пожари што се случиле во текот на изминатиот викенд, соопшти полицијата. Вакви напади се реткост оваа република.
XS
SM
MD
LG