Достапни линкови

Во сообраќајна несреќа во Египет 24 загинати


Дваесет и четири луѓе загинале, а 28 други биле повредени изутрината во близина на Каиро во судар на воз, камион и минибус, соопшти локлната полиција. Во минибусот, како што се наведува, имало членови на едно семејство кое се враќало од венчавка. До несреќата дошло, бидејќи возачитe на минибусот и на камионот ги игнорирале знаците за предупредување.
XS
SM
MD
LG