Достапни линкови

Во Виетнам поплави, над 30 загинати


Бројот на жртвите од поројните дождови во централниот дел на Виетнам постојано се зголемува. Над 30 луѓе загинале, а околу 80 илјади останале без покрив над главата. Се наведува дека поплави имало во пет провинции во земјата.
XS
SM
MD
LG