Достапни линкови

Најмалку 31 мртви во бомбашки напад во Сирија


Најмалку 31 војник на режимот на сирискиот претседател Башар Ал Асад загинаа во бомбашкиот напад чија мета била една административна зграда во предградието на Дамаск. Како што соопшти сириската опсерваторија за човекови права соседиште во Британија, експлозијата се случила во североисточен Дамаск. Не е познато кој тип на бомба бил користен, но во експлозијата зградата е целосно урната.
XS
SM
MD
LG