Достапни линкови

Времето облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер.Утринската температура се движи од нула до осум, од дневната од 12 до 18 степени.
Во Скопје температурата ќе се искачи до 15 степени.
XS
SM
MD
LG