Достапни линкови

Обама - здравствено осигурување се заплетка


Американскиот претседател Барак Обама призна дека неговата администрација се заплеткала во градењето мрежа за долгочекуваниот план за здравствено осигурување. Тој вчера изјави дека на осигурителните компании може ќе им треба уште една година, бидејќи не се усогласени со новите минимални барања според законот. Обама изјави дека тој ќе мора да работи за да го поврати својот кредибилитет и довербата на јавноста. Здравствената програма позната како „Обамакер“ се соочи со технички проблеми на почетокот на октомври.
XS
SM
MD
LG