Достапни линкови

Временска прогноза - облачно


Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 17 степени. Во Скопје слично време, со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG