Достапни линкови

Осум деца претепани во автобус кај Стајковци


Осум деца вечерва се поврдени при напад од група малолетници во автобус со број 65, во близина на Стајковци, јавува МИА.

СВР Скопје информира дека инцидентот се случил на улицата „Алија Авдовиќ“ во 19 часот. Дел од повредените биле пренесени во Градската болница, а дел во Ургентниот центар.

Полицијата работи на расчистување на настанот.
XS
SM
MD
LG