Достапни линкови

Нов напад врз шиитите во Ирак


Две бомби симултано експлодираа кај Хафрија 50 километри јужно од Багдад при што загинаа најмалку 9 шиитски аџии.
Верниците во тоа време во шатор вршеле верски обред.
Шиитите во Ирак и во светот ја слават Ашура и пешачат кон градот Карбала во Ирак – настан што често се користи за напад од страна на екстремните сунити.
XS
SM
MD
LG