Достапни линкови

Пол МекКартни: Путин се уште не ми одговори


Поранешниот Битлс Пол МекКартни изјави дека му пратиол лично писмо на рускиот претседател Владимир Путин во кое бара ослободување на 30 тината активисти на Гринпис кои беа уапсени по протестите во близина на платформа на Газпром на Арктик во септември. МекКартни денеска изјави писмото му го ниспратил на 14 Октомври но дека се уште не добил одговор.
XS
SM
MD
LG