Достапни линкови

Висок функционер на Пентагон во посета на Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска ќе престојува заменик-помошникот на Секретарот за одбрана на САД за Русија, Украина и Евроазија, Евелин Фаркас. Во агендата е предвидена средба и заедничка прес конференција со министерот за одбрана Талат Џафери, како и прием кај претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG