Достапни линкови

Албанскиот премиер во посета на Србија, наскоро


Еди Рама
Шефот на албанската дипломатија Дитмир Бушати изјави дека делегација на Албанија на чело со премиерот Еди Рама наскоро ќе ја посети Србија на разговори за економската соработка меѓу двете земји. Бушати го изјавил ова во Драч каде што се одржува четвртиот семинар на Регионалната академија за демократија со тема: „Улогата на меѓународното право и институциите во јакнење на демократиите на Западен Балкан“.
XS
SM
MD
LG