Достапни линкови

Белата куќа бара дипломатија наместо санкции кон Иран


Белата куќа ги предупреди американските законодавци околу можни нови санкции кон Иран со цел да и се даде шанса на дипломатијата да го реши спорот околу нуклеарната програна на Исламската република. Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни рече дека новите санкции би ги зголемиле шансите за војна. Наредната недела ќе се одржи уште една рунда разговори на Иран и шест светски сили околу нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG