Достапни линкови

Филипини: осуммина жртви во склад со храна


Властите на Филипини соопштија дека осуммина загинале откако кога толпа преживеани од тајфунот упаднала во склад со ориз. Портпаролот на Националниот орган за храна изјави дека се урнал еден ѕид од складот при што настанала несреќата. Тајфунот кој ги погоди Филипините минатата недела остави илјадници без кров над главата и без храна.
XS
SM
MD
LG