Достапни линкови

Обвинение против главниот бранител на Тимошенко


Главниот бранител на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко е обвинет дека ја тепал својата поранешна сопруга. Сергеј Власенко долгогодишниот адвокат на Тимошенко и нејзин сојузник е обвинет за физичко малтретирање на неговата поранешна сопруга на сослушувањето кај јавниот Обвинител што се одржа синоќа. Претходно тој ги негираше сличните обвинувања поврзани со неговиот развод.
XS
SM
MD
LG