Достапни линкови

Во улични насилства во Варшава приведени 30 лица


Најмалку 30 лица се приведени, а седумина полицајци се повредени вчера во Варшава во судир до кој дошло за време на поворката што по повод Денот на независноста ја организирале десничарските политички партии.Традиционалниот марш на радикалната десница во Варшава за Денот на независноста, оваа година кога Полска одбележува 95 години независност, се претвори во нереди на радикалите и фудбалските хулигани кои не испуштаат можност да предизвикаат немери.
XS
SM
MD
LG